Na dálnici shořel kamion, jenž převážel osobní vozidla. Zachránit se povedlo jedno auto

Dnes, krátce před třetí hodinou ráno, došlo na dálnici u Benešovic k požáru kamionu, který převážel na přívěsu několik osobních aut. Požár, který likvidovalo několik hasičských cisteren, byl natolik obrovský, že musela být zčásti omezena doprava.  

požár kamionu na dálnici u benešovic, hzspk.czFoto: Autentické foto – požár kamionu u Benešovic, HZSPk

„Před třetí hodinou ráno obdrželo operační středisko informaci o požáru nákladního auta na 119. kilometru dálnice D5 přímo u nájezdu Benešovice ve směru na Rozvadov. Na místo vyjeli profesionální i dobrovolní hasiči ze Stříbra. Z protisměru pak také hasiči z Tachova,“  sdělila mluvčí hasičů Pavla Jakoubková.

Jak ještě dodala, při příjezdu hasičských jednotek z přívěsu, na němž zůstalo několik hořících aut, šlehaly vysoké plameny. Hasiči na likvidaci požáru nasadili 2 proudy C s pěnou. Díky tomu se jim tak podařilo oheň odříznout od tahače. Již za necelých deset minut byl požár zcela zlikvidován.

„Požár vznikl v důsledku technické závady na levém kole přívěsu. Řidič kamionu se pokusil oheň uhasit hasicími přístroji, což se mu nepodařilo. Pohotově začal svážet přepravovaná vozidla, ale vzhledem k rychlému rozvoji požáru se mu podařilo zachránit z přívěsu pouze jedno,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>