Na Klatovsku řádí nejspíše pytlák. Běžkař našel v lese hlavu jelena!

Tuto středu objevil náhodný běžkař nedaleko vrchu Prenet hlavu jelena. Podle všeho byla hlava zvířete odříznuta. Vše tak nasvědčuje tomu, že by se mohlo jednat o pytláctví. Případem se již zabývají policisté.

pytláctví, policie.czFoto: Ilustrační – pytláctví, zdroj: Policie ČR

„Ve středu 25. ledna tohoto roku nalezl občan u běžecké stopy uříznutou hlavu jelena. Běžkař se pohyboval nedaleko vrcholu Prenet a vyrozuměl příslušného mysliveckého hospodáře. Následně byl případ oznámen na obvodní oddělení v Nýrsku. V rámci prověřování bylo zjištěno, že se jedná o hlavu pětiletého jelena evropského s parožím a tělo nebylo nalezeno. Odhadnutá škoda činí 30 000 Kč,“  upřesnila policejní mluvčí Dana Ladmanová. Jak následně dodala, policisté již ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu pytláctví. Případem se dále zabývají  také policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>