Na Klatovsku řádí záplavy. V Neznašovech voda zaplavila zahrady a domy

Dnešní odpolední bouřka, která se prohnala Klatovskem, zanechala za sebou hotovou spoušť. Již nyní je jasné, že nejvíce to odnesly zahrady a domy, které přívalová voda zaplavila. Vlna však smetla také několik silnic. Aktuálně situaci sleduje klatovská regionální televize FILMpro, jejíž reportéři jsou nyní v terénu. Podle nich je záplava mnohem horší než ta, která udeřila v roce 2012.

povodeň na klatovsku po bouřce, filmpro

povodeň na klatovsku, filmpro klatovy

Podle informací, které máme k dispozici, zasahují nyní hasiči v okolí Vrhavče, Neznašov a Klatov. Tam  se prohnala obrovská záplavová vlna, která nyní směřuje na Klatovy a Luby. Některé silnice jsou zcela neprůjezdné. Několik domů a chalup zůstalo v důsledku přívalové vlny odříznutých od okolního světa. Podle našich zjištění postihla záplavová vlna čtyři obce. Navíc v důsledku záplavy došlo také k omezení vlakové dopravy na trase Neznašovy – Běšiny.

Živé vysílání o záplavách na Klatovsku můžete sledovat zde

povodně na klatovsku, filmpro klatovy

povodeň na klatovsku II., filmpro klatovy

Foto: Autentické foto ze záplav na Klatovsku, zdroj: FILMpro TV

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>