Na odbornou konferenci přijedou do Plzně odborníci z několika zemí

Již zítra a pozítří se uskuteční v krajské metropoli mezinárodní odborná konference, jejímž tématem je veřejná doprava. Na tuto konferenci tak přijede více jak 350 účastníků z ciziny. Diskutovat budou o tématech Mobilita jako služba, Udržitelná doprava, Urbanismus a veřejná doprava.

mhd doprava plzeň, zdroj - archiv.dopravni.net.czFoto: Ilustrační, zdroj: archiv.dopravni.net.cz

Mobilita jako služba je jedním z hlavních témat v oblasti moderní organizace osobní dopravy ve velkých městech na celém světě. Jejím cílem je optimální kombinace pěší dopravy, cyklodopravy, dopravy veřejné i individuální automobilové včetně sdílení dopravních prostředků. Experti se však budou zabývat také dalšími tématy, které se týkají veřejné dopravy s důrazem na kvalitu života ve městech.

„Konference si od roku 2011 vybojovala své místo v kalendářích odborníků na veřejnou dopravu a my si velmi vážíme podpory všech partnerů i spolupracujících organizací, bez níž by se nám nepodařilo zorganizovat již čtvrtý ročník této významné akce,“  sdělil Michal Kraus, předseda představenstva Plzeňských městských dopravních podniků, a.s.

Podělit se o své zkušenosti přijedou do Plzně mimo jiné také zakladatel institutu pro dopravní politiku Todd Litman z Kanady, prezident světové organizace MaaS Alliance Jacob Bangsgaard nebo profesor Udo J. Becker z Univerzity v Drážďanech.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>