Na Plzeňsku nejspíše skončí několik hospod. Za vším je chystaný zákon o zákazu kouření a EET

Dnešním dnem odstartovala první vlna elektronické evidence tržeb, která zasáhla především restaurace a pohostinská zařízení. Na Plzeňsku v té souvislosti nejspíše skončí několik hospod a restaurací. Jedná se tak především o vesnické hospody. Podle dnešních Hospodářských novin je za vším strach hospodských z chystaného zákona o zákazu kouření a zavedení elektronické evidence tržeb. 

restaurace-zdroj-wikimedia-orgFoto: Ilustrační, zdroj: wikimedia.org

Díky tomu se tak provozovatelé těchto podniků rozhodují, zda své provozovny neuzavřou. Plzeňský prazdroj již navíc také ohlásil, že přinejmenším necelá tisícovka odběratelů mu zrušila odběr piva. Podle všeho má nejsilnější vlna uzavírání hospod přijít ke konci tohoto roku, kdy patrně skončí další. Podle Asociace hotelů a restaurací se očekává, že až dvacet procent těchto tuzemských restaurací ukončí svůj provoz.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>