Na přehradě Hracholusky došlo k tonutí muže. Oživování utonulého prováděl jeho příbuzný

Včera, krátce po devatenácté hodině, vyplouval člun vodních záchranářů na přehradě Hracholusky k urgentnímu případu. Poté, co záchranáři přijali oznámení o tonutí muže na přehradě, vyrazila hlídka vodních záchranářů v zásahovém člunu směrem k udanému místu. Tam již nalezli ve vodě muže, který nedýchal a netlouklo mu srdce.

VZS hracholusky, zdroj - vzs-plzen.czFoto: Ilustrační – VZS Hracholusky, zdroj foto: vzs-plzen.cz

„V 19:02 hodin přijala výjezdová skupina Vodní záchranné služby výzvu nejvyšší naléhavosti na tonutí muže u hráze přehrady Hracholusky. Posádka Vodní záchranné služby byla na místě za tři minuty od přijetí výzvy. V zátoce u Hráze nalezla napůl ve vodě muže v bezvědomí s náhlou zástavou oběhu, kterého vytáhl z vody a následně resuscitoval jeho švagr,“  popsal dramatickou záchrannou akci Pavel Barák z Vodní záchranné služby Hracholusky.

Jak se nám podařilo zjistit, oživování muže probíhalo ve velmi nepříznivém terénu – na kamenitém břehu svažujícím se do hluboké vody.

„Posádka Vodní záchranné služby převzala resuscitaci. Naložila pacienta na člun pomocí páteřové desky a pokračovala v provádění kontinuální kardiopulmonální resuscitace během transportu pacienta člunem na druhý břeh vzdálený zhruba 500 metrů, kde bylo domluveno předání Letecké záchranné službě – Líně, která neměla jinou možnost přistání. Tam dále probíhala veškerá péče o pacienta s náhlou zástavou oběhu po tonutí, včetně resuscitačního přístroje Lucas, lékové i objemové podpory. Pacient byl opakovaně defibrilován až do obnovení spontánní srdeční činnosti. Následně pacienta záchranáři VZS pomohli přeložit do vrtulníku LZS, který ho transportoval na Emergency do plzeňské Fakultní nemocnice Lochotín,“  doplnil Barák. Podle našich informací muž dnes ráno v nemocnici zemřel.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>