Na setkání s hlavou státu přišlo do blovického lidového domu několik stovek obyvatel. Prezident veřejně oznámil, že udělil svoji první amnestii

Více jak tři sta lidí se sešlo dnes v blovickém lidovém domě, kde proběhlo setkání obyvatel s prezidentem České republiky Milošem Zemanem. Ten do Blovic zavítal v rámci své služební cesty. Na setkání veřejnosti s hlavou státu se tak hovořilo o tématu migrace i prezidentské amnestie.

příjezd prezidentské kolony do blovic, PnD

příjezd prezidentské kolony do Blovic, PnD

Prezidentská kolona přijela na blovické náměstí kolem šestnácté hodiny. Krátce poté co se prezident setkal se zástupci města, zavítal také do tamního lidového domu, kde proběhlo setkání s místními obyvateli.

prezidentská kolona na blovickém náměstí u radnice, PnD

prezident Miloš Zemna v doporovodu Hejtmana a blovického starosty, PnD

Těch se v tamním lidovém domě sešlo zhruba kolem tří stovek.  Zde pak prezident Zeman diskutoval s lidmi nad žhavými tématy, jakými jsou hrozba světové migrace či případ odsouzeného Jiřího Kajínka. Ačkoliv Zeman připustil, že Jiřímu Kajínkovi milost udělit prozatím nechce, přesto je nakloněn podrobnému vyšetření tohoto případu. Podle jeho slov je právě případ Jiřího Kajínka obzvláště zahalen tajemstvím, které je nutné důkladně prošetřit. Krátce před koncem svého setkání s tamními obyvateli se prezident také zmínil, že udělil vůbec svoji první milost. Tu dal muži, který je uvězněn kvůli nezávažné majetkové trestné činnosti, kdy v současné době je jeho zdravotní stav neuspokojivý. Podle Zemanových slov se tak jedná o humanitární milost.

prezident Miloš Zeman na stekání s obyvateli Blovic v lidovém domě, PnD

Foto: Plzeňsko na dlani

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>