Na sociální služby půjde letos o 28 milionů korun více. Ministerstvo zvýšilo dotaci

V letošním roce se regionální poskytovatelé sociálních služeb nejspíše dočkají navýšení příspěvku na svoji činnost. Ministerstvo práce a sociálních věcí totiž rozhodlo, že Plzeňský kraj obdrží pro letošní rok na dotacích o 28 milionů korun více.

sociální služby, kupkFoto: Ilustrační, zdroj: KÚPk

„Celková částka dotace Ministerstva práce a sociálních věcí pro sociální služby v Plzeňském kraji pro rok 2017 činí 432.540.000 korun, což je navýšení o více než 28 milionů korun oproti schválené dotaci v roce 2016. Finanční prostředky obdrží úspěšní žadatelé (poskytovatelé sociálních služeb v Plzeňském kraji) během měsíce března,“  upřesnil za Plzeňský kraj René Zeithaml.

„V lednu loňského roku ministerstvo kraji poskytlo na sociální služby částku 404.109.000 korun, v letošním roce je to o 28.431.000 korun více,“  doplnil náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Zdeněk Honz. Současně Honz upřesnil, že v loňském roce ministerstvo v průběhu roku dotační titul navýšilo na celkových 432.400.000 korun, dofinancování se očekává i v roce letošním. V roce 2016 byly finance z dotačního titulu „Podpora sociálních služeb dle § 101a zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů, pro rok 2016 – Plzeňský kraj“ rozděleny mezi 107 žadatelů pro 248 sociálních služeb.

Než dotace doputují konkrétním žadatelům, projedná jednotlivé žádosti hodnotící komise a předloží je ke schválení Radě Plzeňského kraje. Po schválení rozdělení dotací Zastupitelstvem Plzeňského kraje a po nutných právních úkonech ohledně smluv, budou zaslány finanční prostředky úspěšným žadatelům, a to nejpozději do poloviny března.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>