Na Tachovsku se uskutečnila bezpečnostní akce. Policisté při ní kontrolovali řidiče

V těchto dnech se uskutečnila na Tachovsku bezpečnostní akce, při níž policisté kontrolovali řidiče motorových vozidel. Celá akce byla zaměřena na dodržování pravidel silničního provozu a také použití bezpečnostních pásů.

policisté kontrolují dodávky kvůli migrantům, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„Policisté se zaměřili na kontrolu dodržování ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích, kontrolovali zejména to, zda mají řidiči u sebe potřebné doklady, zda jsou za jízdy připoutáni bezpečnostním pásem, zda dodržují zákaz požívání alkoholických nápojů a jiných omamných látek před jízdou a během jízdy a v neposlední řadě policisté kontrolovali i to, zda jsou vozidla v řádném technickém stavu,“  sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. V souvislosti s tím policisté řidičům, kteří neporušili dopravní předpisy, rozdávali měřiče hloubky dezénu pneumatik.

„Jen pro úplnost připomínáme, že vozidla o hmotnosti do 3,5 t (osobní vozy) musí mít na zimních pneumatikách minimální hloubku dezénu 4 mm a na letních pneumatikách musí být hloubka dezénu minimálně 1,6 mm. Pneumatiky s nižším vzorkem mohou být jedním z rizikových faktorů vzniku dopravní nehody,“  dodala mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>