Na vejprnickém železničním přejezdu zemřeli tři lidé. Náraz vlaku do jejich vozu byl smrtící

Dnes ráno došlo na železničním přejezdu ve Vejprnicích k tragické dopravní nehodě. Střetl se tam rozjetý vlak s osobním automobilem, v němž cestovali dva muži a jedna žena. Všichni na místě zemřeli.

nehoda vlaku a dodávky1, hzspkFoto: Ilustrační, HZSPk

„Střetlo se zde osobní vozidlo tovární značky Volkswagen Polo s osobním vlakem. Šedesátiletý řidič, jeho spolucestující – čtyřiačtyřicetiletý muž a třiapadesátiletá žena, utrpěli zranění, kterým na místě podlehli. Řidič osobního vozidla jel ve směru z centra obce na obec Sulkov. Před železničním přejezdem bez závor s fungujícím světelným a zvukovým zabezpečovacím zařízením nerespektoval svislou dopravní značku Stůj, dej přednost v jízdě! a ani červený signál zabezpečovacího zařízení přejezdu. Bez zastavení vjel do kolejiště v bezprostřední blízkosti osobního vlaku jedoucího po trati ve směru od Domažlic na Plzeň,“  popsala příčinu nehody policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Ačkoliv strojvedoucí ihned použil rychlobrzdu, vlak však vzhledem ke své rychlosti a hmotnosti neměl šanci okamžitě zastavit a přední částí lokomotivy přímo narazil do pravého boku vozidla.

„To před sebou tlačil po kolejích do vzdálenosti 230 metrů, kde obě vozidla zastavila. Škoda na lokomotivě byla vyčíslena na 100 tisíc korun, na železniční trati vznikla škoda ve výši rovněž 100 tisíc korun a na vozidle Volkswagen vznikla čtyřicetitisícová škoda. Případ si převzali kriminalisté Služby kriminální policie a vyšetřování Plzeň – venkov, kteří u všech zemřelých nařídili soudní pitvu. Případem se dále zabývají,“  doplnila mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat