Narkomani odhazují stříkačky a jehly kde se jim zlíbí. Začínají být vážným problémem pro společnost

Stále častěji řeší plzeňští městští strážníci oznámení obyvatel, kteří se na ně obracejí s problémem narkomanů. Nejčastěji se tak jedná o odhozené jehly a stříkačky na veřejných místech nebo pískovištích. Podobný problém řešili strážníci také včera, kdy je zavolal jeden obyvatel rodinného domu na Domažlické ulici. Ten na svém pozemku totiž objevil stříkačku s jehlou, kterou tam nejspíše přes plot odhodil neznámý narkoman.

narkomani v německu, zdroj - youtubeFoto: Ilustrační – mladá narkomanka, zdroj: youtube.com

„Jeden z posledních případů zaznamenali strážníci v pondělí ráno, kdy na pozemek rodinného domu v Domažlické ulici někdo odhodil použitou injekční stříkačku. Vnímavý majitel domku se pak obrátil na městskou policii. Častým místem nálezu odhozených použitých injekčních stříkaček jsou trávníky a různá zákoutí podchodů,“  sdělila mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

Podle jejích informací strážníci pravidelně kontrolují dětská hřiště a pískoviště. V nedávné době dokonce získali detektor kovů, který jim práci usnadňuje. Přesto se však tento nebezpečně infekční materiál na těchto místech objevuje. Důvod je prostý, narkomané totiž nerespektují žádná pravidla, která se týkají likvidace tohoto nebezpečného materiálu.

„Důraz městská policie také klade na ochranu dětí před nebezpečím, které pro ně představují poházené nebezpečné předměty, jehly a injekční stříkačky na dětských hřištích a pískovištích. Proto strážníci vyráží na namátkové kontroly těchto míst s detektorem kovů, který je ideálním pomocníkem k objevování těchto věcí. Pomocí něj se podařilo už odhalit poházené zrezivělé zátky od láhví, zbytky kovových hraček nebo části plechu od zrezivělých konzerv,“  doplnila mluvčí Pužmanová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat