Někdo odnesl do sběrného dvora granát z druhé světové války. Ten naštěstí nevybuchl!

Ve středu musel zasahovat v Poběžovicích na Domažlicku policejní pyrotechnik, neboť tam pracovník sběrného dvora objevil nevybuchlý granát. Ten někdo vhodil mezi harampádí do sběrného dvora. Když tamní pracovník přerovnával odpad, granát objevil. Jak se nám povedlo zjistit, jednalo se o zrezivělý granát americké výroby z II. světové války.

pyrotechnik, zdroj - močr.czFoto: Ilustrační – pyrotechnik v akci u nálezu munice, zdroj: MOČR

„Krátce před osmou hodinou přijali policisté Obvodního oddělení Poběžovice oznámení o tom, zaměstnanec města našel ve sběrném dvoře granát. Na místo ihned vyjela hlídka poběžovických policistů. Správce dvora uvedl, že při přerovnávání věcí v kontejneru na kov nalezl granát. Uložil jej do bezpečného prostoru a vyrozuměl starostu a policii. Na místo byl rovněž povolán policejní pyrotechnik. Ten si zrezivělý granát převzal a na bezpečném místě za obcí provedl jeho zneškodnění. Jednalo se o granát americké výroby MK-2 z druhé světové války,“  sdělila mluvčí domažlických policistů Dagmar Brožová.

Policisté v této souvislosti varují před jakoukoliv manipulací s podezřelými předměty, které lidé objeví. Nebezpečí nalezené munice tkví podle nich zejména v tom, že není zřejmé, v jakém stavu se nachází iniciační mechanismy. Některé mohou být vlivem času naprosto nefunkční, jiné se naopak stanou časem maximálně citlivými na vnější podněty.

„Pokud kdekoliv naleznete předměty (například při výkopových pracích či úklidu), u kterých budete mít podezření, že by se mohlo jednat o munici či její součást, veškerou činnost přerušte a přivolejte Policii České republiky,“  varuje mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat