Některé krajské nemocnice omezují provoz v době prázdnin. Týká se to zejména Klatov a Domažlic

S nástupem letních prázdnin omezují některé regionální krajské nemocnice svůj provoz. Omezení se týká převážně interních a chirurgických oddělení. Mezi nemocnice, které omezily provoz, patří Klatovská a Domažlická nemocnice. 

lékaři, zdraví, zdroj- pndFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„V období od 1. do 31. července bude v provozu jedna lůžková stanice. Počet obsazovaných interních lůžek se tak dočasně sníží z 50 na 26. Provoz ambulancí zůstane beze změn,“  sdělil primář interního oddělení Domažlické nemocnice David Gerber. Podobně jako v Domažlicích jsou na tom také v Klatovech. V tamní nemocnici bude až do konce srpna redukován provoz chirurgického a interního oddělení.

„O prázdninách omezují lidé kvůli letním aktivitám a dovoleným sami od sebe plánované operace – přesouvají je na podzim, takže pro akutní případy zůstane kapacita chirurgického oddělení adekvátní. Na interně bude limitována možnost hospitalizace plicních pacientů,“  doplnil Jiří Kokoška ze Zdravotnického holdingu Plzeňského kraje s tím, že o dočasných úpravách provozu byly předem informovány všechny nemocnice v sousedních regionech i zdravotnická záchranná služba.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>