Neuvěřitelné! Muž měl nohu plnou červů. Jednalo se o bezdomovce

U muže, který byl natolik ve zbídačeném stavu, že měl nohu prolezlou červími larvami, museli zasahovat plzeňští strážníci. Uplynulou sobotu totiž byli povoláni k muži, který ležel v Nerudově ulici, kdy kolem něho létalo obrovské množství masařek. Když strážníci přišli k muži blíž, zjistili, že na noze má silně mokvající ránu a v ní neuvěřitelné množství červů!

muži lezli z nohou červi, mpplzen.czFoto: Autentické foto, MP Plzeň

„Jednašedesátiletého muže, z jehož dechu táhl dost alkohol, našli strážníci městské policie po oznámení v Nerudově ulici ležet na chodníku. Na nohou měl silně hnisající rány, létaly kolem něj masařky a odpadávali z něj červi. Z důvodu špatného zdravotního stavu byla na místo strážníky přivolána zdravotnická záchranná služba, která následně muže transportovala do zdravotnického zařízení,“  popsala otřesný případ zbídačeného muže Jana Pužmanová, mluvčí plzeňských strážníků.

Ačkoliv se tak mnoho měst snaží pomocí nejrůznějších sociálních programů těmto lidem pomoci, přesto je sociální politika v tomto směru často nefunkční. Terénní péče, pomocí níž by bylo možné tyto případy včas zachytit a řešit, totiž zcela nefunguje. Ačkoliv v Plzni je již dlouhou dobu otevřena ordinace praktického lékaře, která poskytuje zdravotní péči právě bezdomovcům, přesto mnoho z těchto lidí o ní neví, a pokud ano, přesto tam nejsou schopni zajít. Problémem bezdomovců se tak vesměs nikdo z odpovědných politiků nijak nezabývá. Podobný případ, kdy nějaký bezdomovec skončil v takto zbídačeném stavu, však není ojedinělým.

Podle našich zjištění se před několika málo lety zabydlel bezdomovec dokonce v samém centru města. Svůj příbytek si tehdy muž našel v houští. Když jej tehdy strážníci objevili, muži po hlavě taktéž lezlo obrovské množství červů. Záchranáři proto museli dotyčného muže transportovat do nemocnice ve vaku pro zemřelé, kdy mu ven koukala pouze tvář, neboť tak hrozilo, že larvy červů se z muže zcela vysypou a kontaminují jak sanitku, tak i následně zdravotnické prostory nemocnice.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat