Neznámý člověk brutálně ubodal ovci a zkopal berana. Podle odborníka jsou podobní lidé nebezpeční!

Skutečně otřesný pohled se naskytl chovateli zvířat z Myslinky na severním Plzeňsku poté, co vstoupil do ohrady, kde měl ustájenou ovci a beránka. Když se tam chovatel za zvířaty přišel podívat, nalezl v ohradě brutálním způsobem ubodanou ovci a beránka, kterého někdo zbil natolik, že mu vyhřezla střeva z těla ven. Policisté po tomto pachateli intenzivně pátrají. Podle námi osloveného odborníka na lidskou psychiku není chování tohoto člověka zcela v pořádku.

muž s mačetou, PnDFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Kriminalisté z Oddělení hospodářské kriminality z Územního odboru Plzeň – venkov se v současné době zabývají případem, ve kterém zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat. K tomuto jednání mělo dojít v době od 1. do 4. července 2016 v obci Myslinka, když dosud neznámý muž měl usmrtit ovci a způsobit zranění beranovi. Kriminalisté v současné době prověřují všechny skutečnosti tohoto případu, proto nyní Policie České republiky nebude zatím poskytovat žádné další informace,“  uvedl k otřesnému případu policejní mluvčí Jan Koželuh.

Podle námi osloveného odborníka na lidskou psychiku Sávy Arabadžieva, který již mnoho let působí jako uznávaný přední český psychoterapeut, je chování pachatele značně nevypočitatelné, neboť jedná zcela bez emocí.

„Bez diagnostiky se můžeme pouze domnívat, co za člověka to je. Z části může vypadat, že jde pouze o nějakou pomstu, ale ta forma krutosti je samozřejmě děsivá. To, že se jedná s největší pravděpodobností o nějakou patologickou zátěž u jedince, je veliká. Nicméně může to být i člověk nesocializovaný, citově plochý s minimálně zajímavou osobní anamnézou. Lidé se takto přece nerodí. Také nevím, zda je známo jestli byl pod vlivem nějakých omamných a psychotropních látek, které mohou patologii, či jen násilnické chování, umocňovat. Samozřejmě i alkohol,“  upřesnil k osobnosti pachatele psycholog Sáva Arabadžiev, který ostatně již mnoho let působí také jako ředitel výchovného ústavu.

„I když společnost dnes hovoří o tom, že jedinci ubližující zvířatům se z důvodu zbabělosti chovají takto zejména k bezbranným tvorům, tedy zvířatům a lidem nejsou tolik nebezpeční, já hovořím o opaku. Domnívám se pouze, že násilí, a to jakékoli a vůči komukoli, by mělo být potíráno daleko přísněji a legislativa naší společnosti je v tomto ohledu velmi alibistická a nedostačující. Právě z důvodu zbabělosti může ve chvíli afektu docházet u takovéhoto člověka ke zkratkovitému jednání a je jen otázkou, kdy násilí a brutalitu použije proti člověku. Nemyslím si, že by se stejným způsobem odvážil na lidi útočit, ale ve strachu a třeba i nepřiměřené obraně, má naučené modely chování, které jsou zdravému člověku zcela cizí. Nehovořím o zvyšujícím se riziku v případě užití alkoholických nápojů, či zmiňovaných omamných a psychotropních látek, protože to samozřejmě pravdou je,“  doplnil psycholog. Podle něho je podobný člověk pro společnost potenciálně nebezpečný.

„Pokud se tedy ptáte, zda je takovíto člověk společnosti nebezpečný, hovořím a zcela otevřeně, že ano.  Je jen otázkou času, kdy násilí užije nebo může užít vůči člověku,“  uzavřel odborník.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>