Neznámý násilník brutálně zbil starce. Pomozte policistům tohoto agresora najít!

Skutečně neuvěřitelný případ plný násilí vyšetřují plzeňští kriminalisté. Konkrétně se jedná o případ napadeného seniora, kterého neznámý ´grázl´ zbil natolik, že starý muž skončil s rozlámanými kostmi a přeraženou čelistí. Brutalita útoku zarazila i zkušené kriminalisty.

policie ilustrační, PnDFoto: Ilustrační, zdroj: Plzeňsko na dlani

„Policisté pátrají po dosud neznámém pachateli, který dne 22. 8. 2016 kolem 20 hodin a 30 minut zcela bezdůvodně fyzicky napadl 73letého muže. Když senior, který v ten okamžik venčil svého psa, oslovil zhruba třicetiletého muže, jehož pes volně pobíhal v blízkosti starého pána, a požádal jej, aby si své zvíře přivolal k sobě, mladý muž zcela bez důvodu přiběhl k seniorovi a fyzicky jej napadl. Několika údery pěstí do obličeje poškozenému způsobil otevřenou zlomeninu dolní čelisti, otevřenou zlomeninu lícní kosti a horní čelisti. Poté z místa odešel. Incident se odehrál před domem číslo 41 ve Žlutické ulici v Plzni,“  popsala útok policejní mluvčí Hana Štefflová.

Po přijetí oznámení se případem začali okamžitě zabývat plzeňští kriminalisté, kteří mimo jiné během šetření tohoto zločinu zjistili, že pachatelem je muž ve věku kolem 30 let, svalnaté postavy vysoké cca 170 cm, jenž měl oválný obličej a zcela vyholenou hlavu.

„Podle získaných poznatků nebyl plešatý ve smyslu ztráty vlasů. Oči měl posazeny nezvykle blízko sebe. Hovořil plynně česky bez jakéhokoli přízvuku. Policisté rovněž zjistili, že pachatel se v předmětnou dobu na místě činu pohyboval v doprovodu ženy ve věku kolem 30 let, střední postavy vysoké zhruba 174 cm a blond vlasů délky po ramena. Společně na místě venčili psa světle béžové/pískové barvy srsti, kdy se mohlo jednat pravděpodobně o labradorského retrívra či podobné plemeno (zlatý retrívr),“  doplnila popis pachatele policejní mluvčí.

S ohledem na zranění, která neznámý násilník starému muži způsobil, byl případ kvalifikován jako zločin ublížení na zdraví. Za jeho spáchání trestní zákoník stanoví až osmiletý trest odnětí svobody.

„Z důvodu řádného objasnění události a především vypátrání pachatele žádáme o spolupráci všechny občany, kteří byli svědky tohoto velmi brutálního útoku, nebo kteří se v předmětné době pohybovali v okolí místa činu a spatřili jakoukoli podezřelou osobu nebo jakékoli podezřelé chování, aby neprodleně podali zprávu na nejbližší služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158. Rovněž žádáme ženu, která se pohybovala ve společnosti mladého útočníka, aby přišla podat své svědectví, neboť to by mohlo napomoci k řádnému objasnění skutku,“  vyzvala policejní mluvčí svědky incidentu ke spolupráci.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>