O prázdninách budou probíhat série silničních kontrol na přítomnost alkoholu u řidičů

Policisté v Plzeňském kraji se v období letních prázdnin více zaměří na řidiče motorových vozidel, konkrétně na přítomnost alkoholu. Vyplývá to z informací, s nimiž přišli policisté. Celkem bude za období letních prázdnin realizováno osm podobných kontrol na různých místech regionu.

policejní kontrola, pndFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„V době letních prázdnin se na území Plzeňského kraje bude pořádat hned několik dopravně preventivních akcí s názvem „Řídím, piju nealko pivo.“ Pro řidiče motorových vozidel je již tato akce známá tím, že na vytipovaných místech našeho regionu budou opět potkávat dopravní policisty společně s promotéry Českého svazu pivovarů a sladoven, kteří budou mít na sobě modré vesty a řidičům rozdávat nealkoholická piva,“  sdělila k chystaným akcím policejní mluvčí Pavla Burešová. Cílem tohoto celorepublikového projektu je upozornit na problematiku alkoholu v silničním provozu. Bohužel ze statistických dat vyplývá, že dopravních nehod, při kterých hraje svou roli právě alkohol, v Plzeňském kraji neustále přibývá.

„Následky těchto událostí v silničním provozu s sebou nesou i tragické následky. Za prvních pět měsíců tohoto roku evidují dopravní policisté na území Plzeňského kraje celkem 1 396 dopravních nehod, při kterých byl ve 114 případech zjištěn alkohol, přičemž nejčastěji se naměřená hodnota pohybovala v rozmezí od 1,5 promile a více (70 případů),“  doplnila Burešová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat