Obětí teroristického činu v Berlíně je také Plzeňanka, která poslední dva roky žila s manželem v Berlíně.

V noci na dnešek postihla Česko smutná zpráva o tragické smrti Nadi Č., která pocházela ze Soběslavi na Táborsku a žila krátce také v Plzni. S touto smutnou informací přišlo Ministerstvo zahraničí ČR, které zveřejnilo, že mladá Češka a máma pětiletého syna zemřela při teroristickém útoku v Berlíně. Zprávu potvrdil také manžel Nadi na sociálních sítích.

teroristicky-utok-berlin-zdroj-youtubeFoto: Teroristický útok v Berlíně a zesnulá Naďa Č., zdroj: YouTube a Facebook

„Ministerstvo zahraničních věcí ČR oznamuje smutnou zprávu, že včera ve večerních hodinách obdrželo prostřednictvím své ambasády v Berlíně informaci od operačního centra Ministerstva zahraničních věcí SRN o úmrtí české občanky Nadi Čižmár v důsledku pondělního teroristického útoku na vánočním trhu v Berlíně. Zprávu o úmrtí ženy předal osobně její rodině ještě včera večer velvyslanec ČR Tomáš Podivínský,“  sdělilo české ministerstvo zahraničí.

Konzulární službu české ambasády v Berlíně kontaktoval manžel zesnulé Petr Čižmár s informací, že pátrá po své manželce, která se mohla v době útoku vyskytovat na vánočním trhu v Berlíně nebo v jeho okolí. Zastupitelský úřad ČR v Berlíně ihned kontaktoval Ministerstvo zahraničních věcí SRN a policii, zda se jeho manželka nenachází mezi oběťmi nebo zraněnými. Toto ale nebylo v tu chvíli z německé strany potvrzeno. Manžel zesnulé ženy poskytl německé policii identifikační údaje, fotografie a vzorky pro analýzu DNA. Německá policie sdělila, že výsledky identifikační expertízy budou k dispozici za několik dní. Zástupci ambasády byli po celou dobu v opakovaném kontaktu jak s manželem dotyčné ženy, tak s MZV SRN a s policejním prezídiem Berlín.

Podle informací od manžela zesnulé ženy žili oba v Německu. Češka byla dlouhodobě zaměstnána u německého zaměstnavatele přímo v Berlíně. Jak Zastupitelský úřad ČR v Berlíně, tak i jeho ústředí v Praze poskytne rodině maximální pomoc a konzulární asistenci při řešení této těžké životní situace. Bližší informace k okolnostem úmrtí ženy nejsou aktuálně k dispozici.

„Ministr zahraničních věcí ČR Lubomír Zaorálek vyjadřuje rodině zemřelé ženy upřímnou soustrast a udělá maximum pro zajištění podpory rodině zesnulé při jednání s německými úřady tak, aby tato tragická událost byla vyřešena co nejdříve,“  uvedlo ministerstvo zahraničí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat