Olympijský park Plzeň navštívilo za víkend přes 15 tisíc lidí. Do Plzně míří také lidé z okolních regionů

Návštěvnost přes 15 tisíc lidí eviduje za uplynulý víkend svého fungování Olympijský park Plzeň. Vytíženy jsou všechny sportovní sektory, nejrozsáhlejší sportovní událost pořádaná západočeskou metropolí láká zejména rodiny s dětmi. Největší zájem mají zatím návštěvníci o sektor vodních sportů na řece Mži, o trampolíny s možností výskoku až čtyři metry, o lezeckou stěnu, jezdectví, ale i o box či vzpírání. Kromě Plzeňanů přijíždějí do parku také lidé z jiných měst a regionů, například Chebu či Mariánských Lázní.

olympijský park Plzeň, zdroj - youtubeFoto: Olympijský park Plzeň, zdroj: youtube.com

„Kromě sportů přichází návštěvníci také za hudbou a na besedy se sportovci. Například sobotní koncert kapely Semtex si nenechalo ujít na 700 diváků, po koncertě Adama Mišíka následovala zhruba hodinová podpisová akce, kdy byl v obležení svých fanoušků,“  přiblížila Jana Komišová, vedoucí Odboru prezentace a marketingu Magistrátu města Plzně.

Během víkendu Plzeň v parku hostila také více než stovku dětí z dětských domovů, a to v rámci společného projektu Ostravy, Plzně a Pardubic nazvaného Olympijské parky dětem. O děti se starali ambasadoři, tím plzeňským byl Aleš Razým, držitel medaile z mistrovství světa do 23 let v běhu na lyžích a pobavili je i závodem ve válení sudů, obutí v pivovarských ledařských botách.

Potlesk diváků v neděli sklidila také skupina 11 běžců, která v rámci akce zvané Štafeta Ostrava – Pardubice – Plzeň – Lipno zdolává trasu mezi čtyřmi olympijskými parky v České republice. Jejich běh začal 6. srpna v Ostravě, z níž doběhli večer do Pardubic, tedy zvládli 240 kilometrů, z Pardubic dnes zdolali 196 kilometrovou trasu do Plzně, kde v 16 hodin pozdravili návštěvníky parku, v pondělí je čeká doběh do Olympijského parku Lipno, tedy trasa dlouhá 212 kilometrů. K dispozici běžci mají dva doprovodné vozy, střídají se a každý z nich denně zvládne kolem 30 kilometrů.

Bohatý sportovní i doprovodný program nabídne Olympijský park Plzeň i v dalších dnech. Již dnes poprvé čeká návštěvníky první ze sedmi filmových projekcí se sportovní tématikou, uvidí snímek nazvaný Tvrdá hra.  Vysílat se začne v 18 hodin, ve filmu z roku 2001 hlavní role hrají zadlužený gambler a chudé děti z Chicaga.

„V pondělí nám také startují příměstské tábory a kempy pořádané v rámci Olympijského parku Plzeň, tábory na dvou školách, kempy na pěti sportovištích. Ze zajímavých sportovců se pak lidé mohou těšit na besedu se skvělou plavkyní Ilonou Kudrnáčovou – Hlaváčkovou, a to od 17:30. Večer pak zahraje kapela Tribute To The Killers,“  uvedla Jana Komišová.

Otevírací doba Olympijského parku Plzeň je pro Fan zónu, tedy přední část areálu, stanovena od 16 do ranních 2 hodin. Pro prostor za řekou, kde se bude sportovat, od 16 do 22 hodin. Dříve se park otevře návštěvníkům ve středu 10. a 17. srpna, a to od 13 hodin a o víkendech od 12 hodin.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>