Opilci riskují vlastní život, když si ustelou na silnici. Dva podobné případy řešili plzeňští strážníci

Hned dva případy, kdy se opilci povalovali na silnici, řešili v uplynulých dnech plzeňští městští strážníci. V prvním případě si opilý muž lehl uprostřed frekventované silnice v Radčické ulici, ve druhém pak v Sulkovské ulici. V obou případech alkoholem posilnění muži riskovali vlastní život, neboť hrozilo, že oba mohou skončit pod koly rozjetých vozidel. 

mladí opilí, mpplzen.czFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Poprvé to bylo po druhé hodině odpoledne. Opilý cizinec ležel uprostřed silnice v Radčické ulici. Na nohy se muž postavil teprve, když hlídka přijížděla na místo. Z třiadvacetiletého muže táhl dost alkohol a působil dezorientovaně. Dechovou zkouškou, která byla u něj provedena, mu byla naměřena hladina alkoholu v dechu 1,05 promile. Jelikož v důsledku alkoholového opojení neovládal své jednání a hrozilo, že by mohl nadále svým chováním bezprostředně ohrožovat svůj život a zdraví, rozhodli se strážníci, že ho převezou k vystřízlivění do protialkoholní záchytné stanice,“  popsala hazard opilého muže Jana Pužmanová, mluvčí plzeňských strážníků. Druhý případ, u něhož strážníci zasahovali, se udál téhož dne v Sulkovské ulici.

„Ve druhém případě zamířili strážníci do Sulkovské ulice, kde manželský pár našel ve vozovce opilého muže. Protože hrozilo, že bude zraněn projíždějícími vozidly, usměrňovali do doby příjezdu hlídky dopravu. Opilý čtyřiatřicetiletý muž měl viditelné zranění nad okem a odřené dlaně na obou rukou. Na místo proto dorazili ještě záchranáři, aby si ho následně převzali k dalšímu ošetření a převezli ho do zdravotnického zařízení. Jak ke svému zranění přišel, si vůbec nepamatoval, vzpomněl si jen na to, že na Valchu byl dopraven autobusem MHD,“  dodala mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat