Opilci se povalují všude. Strážníci s nimi mají mnoho práce

Jen za poslední tři dny řešili plzeňští městští strážníci několik opilců, kteří se povalovali na veřejném prostranství nebo chovali nevhodně. Opilci se tak stávají fenoménem dnešní doby a strážcům pořádku přidělávají mnoho práce.

opilci-v-mhd-mp-plzenFoto: Autentické foto – opilec zmožený alkoholem, zdroj: MP Plzeň

„Prvním byl 39letý muž močící v sobotu ráno na vstup do podchodu před halou do CAN. Jako vysvětlení svého počínání muž uvedl, že si dal několik piv, pak už to nemohl vydržet, a proto vykonal svou potřebu na ulici. Podle orientační dechové zkoušky alkoholu v dechu bylo alkoholu zřejmě o něco víc, neboť přístroj ukázal hodnotu 2,13 promile. Vzhledem k tomu, že se v tomto ohledu nejednalo o mužův první přestupek, byl jeho případ předán na přestupkovou komisi ÚMO Plzeň 3. Druhým mužem byl 57letý invalidní bezdomovec, kterého strážníci našli ležet v pondělí vpodvečer na zastávce MHD na Americké ulici. Z muže byl silně cítit alkohol a při pokusu se zvednout, okamžitě ztrácel rovnováhu a sesunul se zpět na zem. Vzhledem k tomu, že celkově byl muž ve stavu, kdy ohrožoval svůj život a zdraví, rozhodli strážníci o jeho umístění na záchytnou stanici,“  sdělila k příběhu opilců Dana Krausová z plzeňské městské policie. Jak podotkla, strážníci tak museli řešit ještě další dva podobné případy, v nichž hlavní roli sehrál alkohol.

„K třetímu případu vyjížděli strážníci v pondělí večer na konečnou stanici MHD do Zábělské ulice. V autobuse se zde měl nacházet muž, jehož oznamovatel nedokázal probudit. Strážníkům se to podařilo. Vlivem množství vypitého alkoholu však 36letý Plzeňan nedokázal souvisle komunikovat ani kontrolovat své jednání a dále znečistil veřejné prostranství, čímž se dopustil přestupku. Protože svým jednáním ohrožoval svůj život i zdraví, byl i on převezen na záchytnou stanici. I čtvrtý muž vypil větší množství alkoholu (2,26 promile), jeho stav však potřeboval spíše lékařskou pomoc. 34letý muž, ke kterému byla hlídka MP vyslána v sobotu odpoledne do Palackého ulice, seděl sklesle na lavičce a byl výrazně bledý a apatický. Na dotaz strážníků, zda je v pořádku, odpověděl, že se nenávidí a že uvažoval o sebevraždě. Reagoval zmateně, i tak však z jeho slov vyplynulo, že byl již asi před měsícem hospitalizován na psychiatrickém oddělení a nyní je v tíživé situaci, se kterou si neví rady. Během svých slov muž střídavě upadal do apatie a třásl se. Vzhledem k stavu muže hlídka na místo přivolala záchrannou službu, která si jej převzala,“  doplnila Dana Krausová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat