Opilec, jenž upadl a rozbil si hlavu, chtěl zmlátit strážníky. Ti se mu ovšem snažili pomoci!

Práce městských strážníků a záchranářů je velmi náročná, mnohdy také nebezpečná. To ostatně dokládá také případ z Plzně, kdy strážníci chtěli pomoci muži, který upadl na chodníku a rozbil si hlavu. Když strážci pořádku a přivolaní záchranáři chtěli muže ošetřit, začal je napadat. Jak se ukázalo, muž byl opilý.

povalující se opilec, mpplzen.czFoto: Ilustrační, MP Plzeň

„V podvečer byli strážníci přivoláni do jednoho z barů na Borech, kde měli problém s opilým mužem. Ten sem dorazil již v dost podroušeném stavu a domáhal se ještě dalšího alkoholu. Když mu jej obsluha odmítla podat, začal se chovat agresivně. Hosté baru ho proto vyvedli na ulici, kde ho našli také přivolaní strážníci. Muž se zrovna pokoušel vstát ze země. To se mu ale nepovedlo a spadl hlavou na chodník. Strážníci mu ihned přispěchali na pomoc. Místo poděkování na ně ale opilý muž začal útočit,“  sdělila k chování opilce mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Muž oba strážníky hrubě urážel a nadával jim. Když mu to však nestačilo, pokusil se strážníky fyzicky napadnout tak, že kopal kolem sebe oběma nohama.

„Záhy proto skončil s pouty na rukou. K jeho ošetření pak byli přivoláni záchranáři. Když dorazili na místo a pokoušeli se jej ošetřit, začal být muž vulgární i na ně. Navíc se mu podařilo hlavou úmyslně poškodit skříňku v sanitce a pokoušel se poškodit i další zařízení. K jeho zklidnění muselo být použito dalších donucovacích prostředků,“  pokračovala mluvčí strážníků. Opilec následně putoval v sanitním voze do zdravotnického zařízení, kde byl službukonajícím lékařem vyšetřen. Ani ve zdravotnickém zařízení se muž však nezklidnil.

„V čekárně ambulance ve svém násilném chování pokračoval a pokusil se opětovně napadnout jednoho z hlídky strážníků. Po vyšetření lékařem byl muž převezen k vystřízlivění na záchytku,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>