Opilec řval na procházející lidi oplzlé nadávky. Umravnit jej chtěl čtyřiatřicetiletý Slovák, na něhož opilec vystartoval!

Plzeňské strážníky zaměstnal v předchozích dnech notorický opilec, který se nemístně choval na veřejnosti. K události došlo v prostoru za obchodním domem Plaza. Ve chvíli, kdy tudy hlídka strážníků procházela, volala na ně náhodná žena, že za obchodním centrem je jakýsi bezdomovec, který se tam rve s jiným mužem. Strážníci proto vyrazili k místu, kde se muž měl nacházet. Tam už nalezli jak jeho samotného, tak i druhého muže, který se jej snažil umravnit.

povalující se opilec, mpplzen.czFoto: Ilustrační, MP Plzeň

„Při odpolední pochůzce za OC Plaza uviděli strážníci ženu, která na ně volala, že se zde poprali dva muži. Jeden z nich se v tu chvíli akorát zvedal ze země. Když hlídka začala zjišťovat, co se stalo, dozvěděla se, že jeden z bezdomovců se opil a vulgárně slovně napadal kolemjdoucí občany. Jeho chování se mu snažil rozmluvit čtyřiatřicetiletý Slovák. Jenže to se čtyřiačtyřicetiletému opilci nelíbilo a snažil se jej napadnout úderem pěstí do obličeje. Muž se však ráně vyhnul a do opilce strčil. Ten se svalil na zem. Opilý muž se neuklidnil ani v přítomnosti strážníků a dál se choval vulgárně,“  sdělila mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Strážníci proto u dotyčného muže povedli dechovou zkoušku, z níž vyšlo najevo, že je řádně opilý.

„Provedená dechová zkouška u něj prokázala přítomnost 3,78 promile alkoholu v dechu. Jelikož ve svém stavu ohrožoval ostatní i sebe, rozhodla se hlídka k jeho umístění na záchytku. Následně se jeho chováním bude zabývat správní orgán,“  doplnila mluvčí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>