Opilec se rozhodl, že půjde po silnici s patníkem na rameni. Chtěl tak nahradit reflexní prvky

Opravdu kuriózní oznámení řešili stříbrští policisté. Ti vyjížděli na oznámení jednoho z řidičů, který si všiml muže, jenž šel po silnici s patníkem na rameni. Jak se ukázalo krátce poté, co policisté přijeli na udané místo, muž jdoucí s patníkem na rameni chtěl takto nahradit chybějící reflexní prvky na svém oblečení. Muž proto vyvrátil podél silnice patník, který si hodil přes rameno a vydal se na cestu.

patníky u silnice, autor - mestovm.czFoto: Ilustrační, zdroj: mestovm.cz

„V sobotu vyslal operační důstojník hlídku stříbrských policistů prověřit oznámení o pohybu opilého muže s plastovým odrazníkem na rameni na silnici mezi Stříbrem a Sytnem. Hlídka se vydala uvedeným směrem a za obcí Stříbro na dotyčného narazila. Chodec vrávoral při pravém okraji komunikace a na rameni skutečně nesl plastový patník. Při jeho kontrole policisté zjistili, že se jedná o 22letého muže z Heřmanovy Hutě. Ten policistům uvedl, že vypil asi šest piv a nyní je na cestě domů. Kuriózní vysvětlení policistům poskytl v souvislosti s patníkem, který nesl s sebou. Vzal si jej prý proto, aby byl na komunikaci lépe vidět. Celá situace by nebyla tolik úsměvná, pokud by se nestala v půl dvanácté dopoledne,“  uvedla policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Po vysvětlení, které policistům mladý muž poskytl, jej vyzvali, aby patník vrátil zpět na místo, kde ho sebral. To také okamžitě dotyčný muž bez řečí udělal. Dechová zkouška, kterou policisté u tohoto muže následně provedli, dokázala, proč se takto choval.

„To, že je podnapilý, potvrdila i provedená dechová zkouška. Přístroj při ní naměřil 1,73 promile alkoholu. Vzhledem k tomu, že svojí nejistou chůzí mohl mladík ohrozit sebe nebo ostatní účastníky silničního provozu, policisté jej zajistili a následně jej převezli na protialkoholní záchytnou stanici,“  doplnila mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat