Opilý šofér nezvládl vozidlo, naboural do protijedoucího auta a poté z místa ujel!

Chvíle strachu prožila šestapadesátiletá řidička v Nepomuku na jižním Plzeňsku poté, co se na ni z protisměru vyřítilo osobní vozidlo. To řídil šestatřicetiletý muž z Plzně, jenž do vozidla ženy naboural. Místo toho, aby muž zastavil, sešlápl prudce plyn a z místa nehody ujel. Cesta tohoto řidiče netrvala dlouho, neboť havaroval ještě u tamního náměstí, kde poškodil obrubník u silnice. Když policisté přijeli na místo, zjistili, že řidič osobního vozidla je totiž namol opilý.

nehoda u těnovic II., PnDFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Policisté z dopravního inspektorátu Plzeň-venkov přijali minulý pátek oznámení, že před půl druhou odpoledne došlo v obci Nepomuk k dopravní nehodě. Po příjezdu na náměstí v Nepomuku policisté zjistili, že 36letý muž z Plzně jel po ulici U pošty směrem k náměstí. Když projížděl pravotočivou zatáčkou, nepřizpůsobil rychlost vozidla svým schopnostem a vjel do protisměru, kde se střetl s vozidlem značky Škoda Felicie, řízené 56letou ženou. Přestože muž způsobil dopravní nehodu, nezastavil, ale pokračoval směrem k náměstí, kde u místní pošty najel na obrubník a zůstal s vozidlem stát,“  sdělila policejní mluvčí Markéta Fialová. Muž po nehodě nadýchal 1,73 promile alkoholu v dechu, což mohl být také důvod, proč od nehody tak rychle ujel.

„Při dopravní nehodě naštěstí nebyl nikdo zraněn, škoda se však vyšplhala na třicet tisíc korun. S ohledem na všechny okolnosti případu policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“  doplnila mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat