Osádka osobního vozidla převážela drogy, čtyřiadvacetiletý řidič byl navíc zfetovaný!

Nepomuckým policistům se podařilo zadržet osádku vozidla, která převážela drogy. Podle našich informací k zadržení vozu došlo 8. března kolem třiadvacáté hodiny v Srbech na jižním Plzeňsku. Policejní hlídka zde kontrolovala řidiče vozidla. Když policisté provedli u tohoto řidiče test na alkohol s negativním výsledkem, rozhodli se provést ještě drogový test. Ten ukázal, že mladý muž řídil zdrogovaný. Jeho dva kamarádi, kteří s ním ve voze také cestovali, měli u sebe navíc drogy.

pátrání po migrantech u lískové, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„Dne 8. 3. 2017 krátce před jedenáctou hodinou v noci v obci Srby hlídka policistů z obvodního oddělení policie Nepomuk kontrolovala osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Felicie. Ve vozidle se nacházel čtyřiadvacetiletý muž a dva spolujezdci ve věku dvacet a devětadvacet let,“  sdělila policejní mluvčí Hana Rubášová. Hlídka u řidiče na místě provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která ovšem vyšla zcela negativní. Policisté se proto rozhodli také k provedení orientačního testu na drogy. Ten následně ukázal, že řidič měl v těle cannabis a amfetamin.

„Policisté následným důkladným šetřením nalezli u spolujezdců látky pervitin a marihuanu. Vzhledem ke zjištěnému deliktu byl na místo přivolán policejní psovod se psem, který vyřešil toto protiprávní jednání v blokovém řízení na místě. Řidič byl poté policisty vyzván k podrobení se lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu, čemuž se dobrovolně podrobil. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz. Ten je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a policisté se jeho jednáním dále zabývají,“  doplnila Rubášová.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>