Osmadvacetiletý muž chtěl zapálit hotel na Tachovsku

V těchto dnech zahájil policejní komisař trestní stíhání osmadvacetiletého muže ze Stříbrska, kterého viní z toho, že chtěl zapálit hotelový pokoj, v němž přebýval se svojí přítelkyní. Muž si měl v tomto pokoji zapálit cigaretu a úmyslně přitom zapálit záclonu. Motivem jeho jednání byla snaha o založení požáru. 

požár ubytovny v tachově 1, zdroj- hzspk.czFoto: Ilustrační, zdroj: HZSPk

„Muž měl 3. listopadu letošního roku kolem dvacáté hodiny v jednom ubytovacím zařízení v Tachově úmyslně založit požár v pokoji, který se svojí přítelkyní obýval. Přes zákaz kouření si uvnitř zapálil cigaretu a zapalovačem přitom zapálil záclonu pověšenou u okna s úmyslem založit požár,“  sdělila policejní mluvčí Dagmar Jiroušková k jednání obviněného muže. V důsledku toho mužova počínání se požár rozšířil na závěs, ohořel i plastový rám okna a část zařízení pokoje. „Dotyčný nepřispěl žádným způsobem k likvidaci požáru, naopak odešel mimo budovu. K rozšíření požáru do dalších prostor budovy nedošlo díky včasnému zásahu správce hotelu, který oheň a požár uhasil práškovým hasicím přístrojem. Tomu všemu předcházela hádka mezi žhářem a jeho přítelkyní, po které muž uvedl, že pokoj zapálí,“  doplnila mluvčí.

Policisté, kteří na místo záhy přijeli, zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Přístroj při dechové zkoušce naměřil 2,07 promile alkoholu. „Škoda, kterou muž způsobil, byla předběžně odhadnuta na 30 000 korun. S ohledem na uvedené skutečnosti policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vzetí obviněného do vazby. Soud však tento návrh neakceptoval a obviněného propustil ze zadržení,“  upřesnila policejní mluvčí Jiroušková.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat