Osmnáctiletý mladík okradl na blovickém nádraží ženu, poté utekl. Policisté jej lapili za deset minut

Blovickým policistům se podařilo v rekordním čase zadržet pachatele krádeže. Tohoto skutku se dopustil teprve osmnáctiletý muž, který takto okradl pětapadesátiletou ženu na tamním vlakovém nádraží. Když žena čekala na vlak, mladík si ji vyhlédl a sebral jí tašku. Hned poté se mladý zloděj dal na útěk, avšak daleko neutekl. Pouhých deset minut poté jej policisté zatkli. 

policie ilustrační, PnDFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„Policisté z obvodního oddělení Blovice předali záznam o sdělení podezření 18letému mladíkovi z jižního Plzeňska pro přečin krádeže věcí, které měl jiný při sobě. Muž si dne 11.4.2017 krátce před polednem vyhlédl v čekárně vlakového nádraží v Blovicích ženu, která měla u sebe na zemi položenou plátěnou tašku. Muž využil její zaneprázdněnosti čtením a tašku ze země odcizil. Než se žena stačila vzpamatovat, utekl pryč. Pětapadesátiletá poškozená krádež oznámila blovickým policistům, kteří ihned začali po mladíkovi pátrat. Během několika minut se jim podařilo v Setecké ulici najít mladíka, který odpovídal popisu podezřelého.  Muž měl u sebe věci z právě provedené krádeže, proto ho policisté na místě zadrželi a předvedli na obvodní oddělení policie,“  sdělila mluvčí policistů Markéta Fialová. Podle našich informací měl zloděj po spáchání činu prchnout i s kořistí do objektu bývalé cihelny, kde následně prohledal obsah ukradené tašky, z níž sebral fotoaparát a nějaké drobné mince.

„Dalším šetřením bylo zjištěno, že mladík s odcizenou taškou utekl do objektu bývalé cihelny, kde ji prohledal a vzal z ní fotoaparát a finanční hotovost v desítkách korun. Zbytek obsahu i s taškou nechal na místě a snažil se utéci, což se mu díky rychlému zásahu místní policejní hlídky nepodařilo. Věci, které ukradl, byly vráceny zpět majitelce. Mladíkovi v případě uznání viny hrozí trest odnětí svobody v trvání až na dvě léta,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>