Ozbrojenec ohrožoval hosty penzionu ve Šťáhlavech. Jednomu z nich mířil na hlavu!

Jistě každý si vzpomene na tragický příběh, který se odehrál v Uherském Brodě na počátku loňského roku, kde jeden z místních obyvatel vzal legálně držené zbraně a povraždil s nimi několik hostů tamní restaurace. Není to však jediný případ. Již v roce 2011 ohrožoval opilý host a jeho syn ostrou pistolí hosty Restaurace Kateřina v Chrudimi. Jen velkým štěstím vše tehdy neskončilo střelbou (video v článku). Jak se však ukazuje, podobných případů bohužel přibývá. To ostatně dokazuje také případ ze Šťáhlav na Plzeňsku, kde jeden z tamních návštěvníků ohrožoval druhé pistolí. Na případ upozornil server Krimi-Plzeň. K události došlo v uplynulých dnech. Nebýt však pohotové servírky a několika nebojácných lidí, kteří se na útočníka vrhli a odzbrojili jej, mohlo dojít ke střelbě.

střelec s pistolí, morguefile.comFoto: Ilustrační, morguefile.com

Podle našich zjištění přijela do šťáhlavského motopenzionu toho dne skupinka zaměstnanců, kteří údajně pracují v Nezvěsticích u jedné z tamních firem. Mezi těmito muži však došlo k rozepři. Po krátké hádce odešel jeden z nich ven, a když se muž vrátil zpět do podniku, byl již ozbrojen pistolí. S tou poté obcházel lokál a mířil svým kolegům na jejich hlavy. Když obsluha podniku viděla, co se děje, odlákala útočníkovu pozornost a ostatní jeho kolegové se na ozbrojeného muže zběsile vrhli. V krátké tahanici se jim povedlo zbraň dostat z jeho rukou. Nikdo v tu chvíli však nemohl vědět, jestli zbraň je pravá nebo se jedná o maketu. Jak se později po příjezdu policistů ukázalo, jednalo se o plynovou zbraň.

Video – muž a jeho syn ohrožují v chrudimské restauraci hosty pistolí

Proti třicetiletému útočníkovi již policisté zahájili podle našich informací úkony trestního řízení a budou jej stíhat pro nebezpečné vyhrožování.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>