Patnáctiletý mladík lákal ze zaměstnankyně školy peníze. Když se mu to nedařilo, oznámil, že ve škole je bomba!

Včera krátce po desáté hodině vyjížděli policisté do jedné z domažlických základních škol, kde anonym ohlásil uložení nástražného výbušného systému. Po několikahodinovém prohledávání školy a hledání uložené bomby vyšlo najevo, že se jedná o další falešnou zprávu. Policistům však netrvalo dlouho, aby volajícího odhalili. Jak se ukázalo, volajícím byl teprve patnáctiletý mladík, který takto chtěl donutit jednu z pracovnic školy k tomu, aby mu poslala peníze!

pyrotechnik, zdroj - močr.czFoto: Ilustrační, policie.cz

„V 10:20 hodin telefonoval na pevnou linku do domažlické základní školy neznámý muž, že nechá do hodiny vyhodit celou školu do vzduchu. Policisté ihned vyjeli na místo, uzavřeli prostor v bezprostředním okolí školy, evakuovali všechny osoby a celou školu několik hodin prohledával policejní psovod se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání nástražných výbušných systémů. Prohlídka byla ukončena s výsledkem negativním, žádný podezřelý předmět se ve škole nenacházel. Domažličtí kriminalisté nasadili prostředky ke zjištění volajícího. V 16:45 hodin byl v Sokolově zadržen patnáctiletý mladík, který v době zadržení držel v ruce mobilní telefon, kterým volal do školy. K telefonátu se přiznal a uvedl, že motivem jeho jednání byl finanční zisk. Delší dobu podvodně lákal peníze z jedné ze zaměstnankyň školy s tím, že včerejšího dne po ní požadoval vydání další finanční částky. Pokud by mu peníze nebyly vydány, vyhrožoval, že vyhodí do hodiny celou školu do vzduchu. To poté oznámil na pevnou telefonní linku do školy,“  upřesnila k zadržení mladého vyděrače policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Jak dále doplnila, mladík policistům po svém zadržení uvedl, že ve škole žádná bomba není, že v Domažlicích nikdy v životě nebyl a celou věc si vymyslel.

„S ohledem na věk pachatele a na věcnou a místní příslušnost si podle zákona o soudnictví ve věcech mládeže případ převzali kriminalisté z územního odboru Sokolov, kteří budou nadále provádět ve věci úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání provinění šíření poplašné zprávy a vydírání. Pachateli hrozí s ohledem na jeho věk trest odnětí svobody až na dva a půl roku,“  doplnila mluvčí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>