Pětačtyřicetiletý ´grázl´ kopal svého krajana do hlavy. Napadeného muže potom ještě oloupil

Skutečně otřesný případ řešili plzeňští kriminalisté. Ti se od minulého týdne zabývali případem brutálního napadení a následné loupeže. Toho se dopustil pětačtyřicetiletý cizinec, který před jedním z plzeňských barů napadl svého o mnoho let staršího krajana. Pětačtyřicetiletý muž svého krajana brutálně kopal do hlavy, vláčel po zemi a nakonec ještě oloupil.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, MP Plzeň

„Přesně osmačtyřicet hodin po spáchání zvlášť závažného zločinu si 45letý cizinec na služebně Služby kriminální policie a vyšetřování Městského ředitelství policie Plzeň vyslechl obvinění z loupežného přepadení, kterého se dopustil dne 24. června toho roku v Plzni na Borech,“  uvedla policejní mluvčí Hana Štefflová k bleskovému objasnění celého případu. Jak dále upřesnila, k loupeži a napadení staršího muže došlo kolem dvacáté hodiny před barem.

„Nejdříve jej uchopil rukou za oděv a takto jej táhl přes křižovatku ulic Borská a Němejcova. Přitom muži vulgárně nadával a požadoval vydání finanční hotovosti. Když se mu poškozeného podařilo dotáhnout až před kostel na zmíněné křižovatce, kopl jej do nohy. V důsledku toho napadený upadl na zem. Ani to však agresora nezastavilo. Naopak začal staršího muže zběsile kopat do hlavy a několikrát na něj zakřičel, aby mu vydal peněženku. Během útoku se mu snažil portmonku násilím vytáhnout z přední kapsy kalhot. To se mu podařilo až v okamžiku, kdy se napadený postavil na nohy. Pachatel s peněženkou od poškozeného nejdříve poodstoupil, peněženku prohledal a z ní odcizil dvacet tisíc korun. Portmonku potom zahodil na zem a z místa odešel. Napadený muž utrpěl řadu oděrek a zhmožděnin. V okamžiku, kdy byl celý incident nahlášen plzeňským policistům, tito se ihned začali případem intenzivně zabývat a po pachateli pátrat. Ačkoli zpočátku neznali ani totožnost agresora, podařilo se jim celý případ objasnit a pachatele dopadnout již o dva dny později,“  popsala průběh napadení mluvčí policistů.

Jak se nám podařilo zjistit, pětačtyřicetiletého ´grázla´  soud již poslal do vazby. Tam si také počká na svůj soud. Jelikož se jedná o loupež, muži tak hrozí několik dlouhých let ve vězení.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>