Plánovaná cyklostezka z Koterova do Starého Plzence by mohla získat podporu z IROP

Plzeňští městští zastupitelé schválili na svém zasedání, jež se konalo v uplynulých dnech, přípravu a podání žádosti o dotaci z IROP na projekt Cyklostezka Koterov – Starý Plzenec, na němž spolupracují Městský obvod Plzeň 2 – Slovany a město Starý Plzenec. Projekt za 24,3 milionu korun by mohl získat dotaci z 50. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu – Integrované projekty ITI, a to až 20,9 milionu korun. Zbylé náklady by uhradili oba partneři, kteří na projektu pracují už tři roky. Stezka by mohla být vybudována v příštím roce. 

cyklisté na kole, wikimedia.orgFoto: Ilustrační, zdroj: wikimedia.org

„Plánovaná cyklostezka Koterov – Starý Plzenec využívá nivu řeky Úslavy, která poskytuje rovinatý terén v jinak kopcovitém terénu a zároveň přírodní prostředí v urbanizovaném prostoru. Z hlavních podporovaných aktivit půjde především o výstavbu nové cyklotrasy, do které patří především zemní práce a pozemní komunikace – cyklotrasa,“  sdělil Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

Jedná se o dva spojité úseky v délce 700 metrů a 2,5 kilometru, tedy úsek Koterov a úsek Starý Plzenec. Do fáze stavebního povolení jsou oba úseky připravovány jako samostatné stavby, s dvěma stavebníky – statutárním městem Plzeň zastoupené Městským obvodem Plzeň 2 – Slovany a městem Starý Plzenec. Hranice obou úseků je vymezena hranicí katastrálních území. „Vzhledem k faktu, že dle podmínek programu IROP musí mít každý projekt vždy jen jednoho příjemce dotace, bylo dohodnuto, že příjemcem dotace bude statutární město Plzeň a jeho partnerem město Starý Plzenec,“  doplnil Náhlík.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat