Plzeňské strážníky stále více zaměstnávají opilci. Ti se mnohdy povalují i před obchodními domy!

Plzeňští městští strážníci si nemohou na nedostatek práce stěžovat. To se obzvláště týká opilců. Není snad dne, kdy tito strážníci nemusejí řešit nějaký problém s nimi. To se také stalo o uplynulém víkendu, kdy na opilce strážníci naráželi skoro pořád. 

opilá žena si ustlala v tylově ulici, mpplzen.czFoto: Ilustrační, zdroj: MP Plzeň

„Podnapilou nezletilou dívku objevili na základě oznámení v sobotu večer strážníci městské policie v jednom z barů. Oznámení obdržel strážník na operačním oddělení několik minut po osmé večer a hlídka ihned vyjela na místo. Dívka se podrobila testu na přítomnost alkoholu v dechu, jehož výsledkem byla naměřená hodnota hladiny alkoholu 1,35 promile. Alkohol jí byl údajně prodán obsluhou baru bez problému. K dalšímu šetření si věc převzala přivolaná PČR,“  popsala jeden z případů mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Zdaleka se však nejednalo o jediný případ, k němuž museli strážníci vyjíždět.

„První případ byl zaznamenán již v noci z pátku na sobotu. Necelou hodinu po půlnoci obdržel strážník na lince městské policie telefonát, ze kterého bylo zřejmé, že v podzemních garážích hypermarketu na Rokycanské si ustlala dvojice opilých mužů. Hlídka je našla ležet na chodníku v takovém stavu, že nezvládli ani jeden z nich chůzi po svých a vůbec nekontrolovali své chování. Po naložení do služebního vozu s nimi zamířili strážníci rovnou na záchytku,“  pokračovala mluvčí.

„Po čtvrté hodině ráno byl dopraven do stejného zařízení jednadvacetiletý mladík ze Žlutic. Hlídka ho objevila na základě předchozího oznámení namol opilého sedět v Krašovské ulici. Hned pár minut po šesté ráno vyjela hlídka kvůli opilému muži bez domova na zastávku MHD na Americké. Devětadvacetiletý cizinec se vůči strážníkům ohrazoval slovy: „ Už ani nevím, kolik jsem toho vypil, nechte mě bejt, chci spát“. Když se pokusil vstát, podlomily se mu nohy,“  vylíčila mluvčí další případ. Kvůli nízké venkovní teplotě tomuto muži hrozilo podchlazení a proto byl transportován k vystřízlivění na záchytku. Tam také skončil šestačtyřicetiletý Plzeňan, který byl nalezen opilý v neděli v odpoledních hodinách před vchodem do obchodního domu v Písecké ulici.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat