Plzeňský hospic se dočkal rekonstrukce. Na designu se podílela také designérka Eva Chmelová

Plzeňský Hospic sv. Lazara se může od čtvrtka 10. listopadu pochlubit nově zrekonstruovanými prostorami. Od letošního února se krůček po krůčku měnily interiéry pod taktovkou designérky Evy Chmelové, která navrhla nejen design změn ale též závěsy, polštářky a další doplňky, které skvěle doplňují nový interiér zařízení pro nemocné a zdravotně postižené.

oslavy-po-rekonstrukci-hospice-sv-lazara-zdroj-kupk-czFoto: Slavnostní setkání při příležitosti rekonstrukce, zdroj foto: KÚPk

Celý interiér hospice působí velmi domácky, změnily se dispozice hospice. Například v místech, kde býval nepoužívaný sklad a archiv, je teď místnost pro setkávání. Je k dispozici všem od personálu po příbuzné pacientů. Interiéry působí velmi klidně, příjemně a hlavně domácky. I když dispozice hospice v zástavbě není ideální, pokusila se designérka alespoň o zpříjemnění zimní zahrady a venkovní terasy, což se jí povedlo. Celkově se hospici, jedinému zařízení v Plzeňském kraji tohoto druhu, pod vedením ředitele Jana Součka daří.

Slavnostního setkání se společně s radní Plzeňského kraje pro oblast zdravotnictví Milenou Stárkovou zúčastnil Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský, který také poděkoval hospici za smysluplnou a velice důležitou službu lidem, kteří procházejí nejtěžšími chvílemi svého života.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>