Plzeňští dobrovolní hasiči se dočkají výhod. Město jim přispěje na dopravu

Plzeňští dobrovolní hasiči se dočkají některých výhod. Město totiž schválilo zavedení příspěvku na dopravu pro každého člena výjezdové jednotky sboru dobrovolných hasičů. Cílem tohoto kroku je zlepšit postavení dobrovolných hasičů, a tak napomoci ke zvýšení jejich prestiže, neboť vykonávají veřejně prospěšnou činnost nad rámec svých zaměstnání.

hasiči se dostávají do havarovaného vlakuFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„Máme zájem oceňovat a podporovat stávající i nové členy Jednotek sboru dobrovolných hasičů, které jsou významnou organizační složkou města. Není to jen koníček, dobrovolní hasiči naplňují poslání pomáhat a zachraňovat ve volném čase, bez nároku na odměnu. Toto si uvědomujeme, a proto jim chceme poskytovat lepší podmínky,“  řekl plzeňský primátor Martin Zrzavecký.

Finanční dar na dopravu bude poskytnut každému členovi jednotky Sboru dobrovolných hasičů zřizované statutárním městem Plzeň (jeho městskými obvody), který má uzavřenou smlouvu o členství v jednotce s jejím zřizovatelem a který v uplynulém kalendářním roce splnil předepsaný rozsah odborné přípravy podle Řádu výkonu služby v jednotkách HZS, SDH obcí a SDH podniků, má platnou zdravotní prohlídku a je držitelem Plzeňské karty. Splnění podmínek každoročně ověří a na žádosti o poskytnutí daru potvrdí velitel příslušné jednotky. Následně velitel jednotky žádost doručí Odboru krizového řízení Magistrátu města Plzně, který zajistí uzavření příslušných smluv a vyplacení darů.

Cílem plzeňské kampaně Staň se dobrovolným hasičem je doplnit stavy Jednotek sboru dobrovolných hasičů. Ti postupně stárnou, přičemž nových členů nepřibývá tolik, kolik je třeba. Projekt proto primárně cílí na mladé lidi. Radnice i městské obvody se snaží zvyšovat atraktivitu členství u dobrovolných hasičů, postupně jim vylepšují zázemí, techniku a vybavení jednotek. V Plzni působí 16 jednotek dobrovolných hasičů, mají kolem 250 členů.

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat