Plzeňští radní schválili pronájem vodohospodářské infrastruktury. Výnos bude 372 milionů korun

Plzeňští radní schválili v těchto dnech nájemné z pronájmu vodohospodářské infrastruktury městské společnosti Vodárna Plzeň a.s. ve výši 372 milionů korun bez DPH. Jedná se tak o nájemné na další rok, konkrétně 2017. Pro město tento krok znamená zvýšení příjmů. Získané prostředky z nájmu půjdou zpět do oprav této vodní infrastruktury.

vodarna-a-vodni-infrastruktura-zdroj-plzen-euFoto: Ilustrační, zdroj: Město Plzeň

Současně radní schválili také cenu vodného a stočného pro rok 2017, kdy celková cena za obě položky bude od ledna 2017 ve výši 74,90 korun za metr krychlový (bez DPH), tedy ve stejné výši jako je nyní.

„Nájemné se hradí z části v penězích a z části, ve výši 40 procent, formou věcného plnění. Část nájemného, která se hradí v penězích, je placena čtyřmi splátkami. Peníze město použije zpět do rekonstrukce, obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury,“  uvedl technický náměstek primátora Pavel Šindelář.

Radní města Plzně schválili také cenu vodného a stočného od 1. ledna 2017. Za vodné zaplatí Plzeňané částku 45,06 korun za metr krychlový, za stočné 29,84 korun za metr krychlový, tedy celkem 74,90 korun za metr krychlový (vše bez DPH). Celková cena zůstane pro příští rok stejná, jako je nyní. Kalkulace pro rok 2017 je sestavena podle pravidel cenové regulace Ministerstva financí České republiky.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>