Plzeňští šermíři připravili bitvu na Bílé Hoře. Cílem je připomenout historické časy

Stovky vojáků z celé Evropy, dělostřelci nebo jezdci na koních. Ti všichni se sjedou do Prahy 6, aby se zúčastnili největší rekonstrukce bitvy z období třicetileté války na našem území – bitvy na Bílé Hoře. Celou akci tradičně pořádá plzeňská skupina historického a scénického šermu Rytíři Koruny České, která letos oslaví 25. výročí svého založení.

historicka-bitva-zdroj-p-hofrajterFoto: Ilustrační, zdroj: web

O víkendu 17. a 18. září se tak Bělohorská pláň promění v obrovské bitevní pole a diváci shlédnou rekonstrukci historické události, která se v roce 1620 stala zlomem pro české země. Akce, která každoročně přiláká tisíce diváků, je tady! Slovem bude po dobu celé akce provázet herec a moderátor Václav Vydra. Pro návštěvníky bude navíc připravené také dobové tržiště a další doprovodný program pro děti i dospělé – pohled do života vojáků, vystoupení dělostřelců, šermířů, kejklířů, hudebních skupin, a další.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>