Plzeňští učitelé se budou připravovat na zvládání krizových situací

Pedagogové a zaměstnanci plzeňských základních škol projdou v průběhu příštích dvou let školením, jak prakticky zvládat mimořádné a krizové situace na školách. Kantoři se tak dovědí, co je potřeba znát a jaké dovednosti je nutné si osvojit při záchraně života a zdraví osob v situacích, kdy je například někdo ohrožuje zbraní, vznikne-li požár, výbuch či jiné krizové události.

cvičení škola blovice, pndFoto: Ilustrační – zásah hasičů v základní škole při simulovaném požáru, zdroj: Plzeňsko na dlani

„Důvodem spuštění tohoto projektu je preventivní příprava pedagogů na mimořádné události ve školách s ohledem na složitou mezinárodní bezpečnostní situaci a zároveň komplexní řešení problematiky bezpečnosti ve školách,”  upřesnila náměstkyně plzeňského primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková.

„Projekt je zaměřen nejen na teoretické znalosti týkající se ochrany zdraví a života žáků základních škol v případě mimořádných a krizových situací, ale především na praktický nácvik modelových situací. Účastníky budou školit jednotlivé složky Integrovaného záchranného systému – Policie ČR, Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje a Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje v hodinových blocích,“  doplnila vedoucí magistrátního odboru školství, mládeže a tělovýchovy Dagmar Škubalová.

První školení se uskutečnilo již 22. srpna na 21. ZŠ a zúčastnilo se jej více než 60 pedagogů. Semináře se budou konat postupně přibližně jednou za měsíc a projdou jimi pedagogové a zaměstnanci všech 26 základních škol v Plzni. Příští seminář se uskuteční 26. září v Bolevecké základní škole.

“Město připravuje i další opatření k zajištění bezpečnosti žáků a učitelů. Pohyb osob v budovách škol bude monitorován prostřednictvím postupné instalace čtecích zařízení u vstupů do škol,“  doplnila Škubalová.

Podle Andrey Gregorové z odboru bezpečnosti a prevence kriminality město zároveň připravuje dokončení instalace kamerových systémů zaměřených na prostory před školami v rámci rozšiřování Městského kamerového dohlížecího systému. „Současně usilujeme o dotační podporu provedení bezpečnostních auditů na všech základních školách v Plzni,“  sdělila Andrea Gregorová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat