Po rušné ulici běhala koza. Odchytit ji museli až strážníci

Opravdu kuriózní zásah mají za sebou plzeňští strážníci, kteří předevčírem naháněli kozu. Ta běhala chvílemi dokonce mezi auty a po frekventované silnici. Chytit se ji povedlo až speciálně školeným strážníkům.

běhající koza v ulicích plzně, mpplzen.czFoto: Autentické foto – zadržení prchající kozy, MP Plzeň

„Utíkající koza domácí se jen tak nechtěla vzdát, prchala mezi domy na sídlišti, v jednu chvíli se dokonce ocitla i na tramvajovém pásu rušné Karlovarské třídy. Zvíře opravdu nelenilo, proběhlo ještě ve vilách za lékařskou fakultou,“  upřesnila mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

utíkající koza v ulicích plzně, MPPlzeň - pužmanováFoto: Autentické foto – strážníci se snaží kozu naložit do svého vozidla, MP Plzeň

Na místo proto museli vyrazit speciálně vyškolení strážníci, kteří se specializují na odchyt zatoulaných zvířat. Ti se za utíkajícím zvířetem vydali a pronásledovali jej.

„Majitele zatoulané kozy domácí se nepodařilo nalézt. Tak se o ni teď starají v záchranné stanici živočichů,“  doplnila mluvčí strážníků.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>