Po silnicích na Plzeňsku se proháněli opilci. Policisté jich chytili několik!

Policisté v uplynulých dnech naráželi při své práci na opilce za volantem. Někteří z nich havarovali, jiní byli chyceni v rámci silničních kontrol. Nejvíce těchto hříšníků bylo odhaleno na severním a jižním Plzeňsku. 

policejní kontrola, pndFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

„Dne 30. prosince 2017 v brzkých ranních hodinách jel řidič se svým vozidlem Subaru po silnici druhé třídy v obci Lipnice. Čtyřiatřicetiletý muž pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost a na zasněžené vozovce dostal smyk, přejel přes pravou krajnici a přední částí vozidla narazil do vzrostlého stromu. Na místo dorazili policisté z obvodního oddělení Blovice a podrobili řidiče dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Přístroj naměřil hodnoty přesahující jedno promile alkoholu,“  sdělila mluvčí policistů Hana Rubášová. Muž byl policejní hlídkou následně převezen do zdravotnického zařízení, kde se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve.

„Dne 1. 1. 2018 v Kaznějově sjel řidič vlivem opilosti do silničního příkopu. Na místo dorazila hlídka policistů z obvodního oddělení Kaznějov, která s řidičem provedla dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu. Přístroj ukázal neuvěřitelnou hodnotu, a to 3,22 promile alkoholu. Po tomto zjištění byl řidič převezen na lékařské vyšetření do zdravotnického zařízení, kde se  dobrovolně podrobil odběru krve,“  doplnila mluvčí.

Téhož dne byl v obci Zruč – Senec policejní hlídkou kontrolován také řidič osobního vozidla Ford. „Řidič se i v tomto případě podrobil dechové zkoušce. Ta byla pozitivní, a to s hodnotami blížící se dvěma promile alkoholu. Dvaadvacetiletý muž byl policisty převezen do zdravotnického zařízení, kde se dobrovolně podrobil lékařskému vyšetření a souhlasil s odběrem krve,“  pokračovala Rubášová.

Nový rok zřejmě řádně oslavil i šestatřicetiletý řidič, který byl kontrolován v Chotíkově, dne 1. 1. 2018 krátce po dvanácté hodině, hlídkou z obvodního oddělení Město Touškov. Přístroj řidiči naměřil hodnotu okolo půl promile alkoholu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat