Poblíž Šťáhlav shořely dvě chaty. Škoda je více jak dva miliony korun

Dnes časně ráno zasahovali policisté a hasiči v katastru obce Šťáhlavy, kde došlo k požáru dvou tamních chatek. Škoda, kterou oheň napáchal, byla odhadnuta na více jak dva miliony korun.

požár stodoly ve Ždírci III, aut-Jan Sýkora ml.Foto: Ilustrační, zdroj: fotoarchiv Plzeňsko na dlani

„Policisté i hasiči vyjížděli dnes ráno do jedné z chatových oblastí nacházející se na katastrálním území obce Šťáhlavy. Zde zahořely dvě rekreační chaty,“  sdělila policejní mluvčí Hana Štefflová. Hořících chat a velkých plamenů si všiml náhodný řidič, který v tu dobu projížděl po silnici vzdálené asi půl kilometru od hořících chat. Tento řidič následně celou událost ohlásil policistům a hasičům. „V době příjezdu však oba objekty byly ve třetím stádiu hoření, to je téměř shořelé do základů,“  doplnila mluvčí policistů Hana Štefflová.

Policisté ve spolupráci s hasiči provedli následně na místě požáru důkladné ohledání. Nasazen byl také pes specializovaný na vyhledávání akcelerantů hoření. Vyšetřování na místě však neprokázalo, že by požár vznikl cizím zaviněním. Celým případem se však policisté budou nadále zabývat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat