Pobuda, který je ve městě zdrojem problémů, obvinil strážníka z napadení. Ten poté skončil v policejní cele!

Skutečně neuvěřitelný případ vyšetřují kriminalisté z Plzeňska. Konkrétně jde o případ napadeného a zmláceného bezdomovce ve Stříbře na Tachovsku. Tím, kdo měl tohoto bezdomovce zmlátit, měl být strážník tamní městské policie. Podle našich zjištění je napadeným bezdomovcem muž, který je ve městě již známý tím, že se dopouští výtržností a veřejného pohoršení. Naposledy se tento muž válel na chodníku u tamních obchodů, kdy následně obtěžoval kolemjdoucí.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, fotoarchiv Plzeňsko na dlani

Jak se nám podařilo zjistit, k údajnému napadení tohoto bezdomovce mělo dojít před týdnem v nočních hodinách. Tehdy měl strážník tohoto muže při výkonu své služby zbít. Případem se proto začali zabývat kriminalisté, kteří podle informací nashromáždili proti strážníkovi několik důkazů a svědeckých výpovědí. Díky tomu tak strážník nyní čelí obvinění. Kromě toho policisté zadrženého strážníka umístili do policejní cely, kde čekal na výsledek řízení, v němž se rozhodovalo o tom, zda nakonec neskončí ve vazbě. Podle všeho tak bude obviněný strážník vyšetřován na svobodě.

Podle našich informací neutrpěl bezdomovec nijak závažná zranění, o čemž svědčí fakt, že na místo ani nemuseli vyjíždět záchranáři.

Situace, kdy podobní pobudové doslova ohrožují veřejný pořádek, nabírá v posledních letech na skutečné intenzitě. Doposud se tak stávalo převážně ve větších městech, avšak tento trend se nyní přesouvá i do obcí s menším počtem obyvatel. S narůstajícím počtem lidí bez domova a pofiderními existencemi si města často nevědí rady. Na tyto lidi jsou tak bohužel zákony krátké.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>