Počasí v následujících dnech nepřinese tropické dny. Dnes a v sobotu hrozí bouřky

Se začátkem prázdnin se v regionu neobjeví žádné tropické dny. Podle všeho to zatím vypadá, že bude spíše oblačno až zataženo. V průběhu dnešního dne a víkendu hrozí navíc také ojedinělé bouřky.

zataženo, počasí, PnDFoto: Ilustrační, Plzeňsko na dlani

V průběhu dnešního dne tak lze očekávat převážně oblačno – na východě zpočátku až polojasno. V průběhu dne by mělo docházet navíc také k přibývání oblačnosti. Postupně na většině území regionu hrozí přeháňky a bouřky – zejména na východě regionu. K večeru by již tak mělo dojít k postupnému ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejvyšší teploty budou v rozmezí 24 až 27 °C, na horách 19 až 22 °C.

Během zítřka by pak mělo být jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno. Na horách lze očekávat možnost ojedinělých přeháněk. Nejvyšší teploty budou v rozmezí 26 až 29 °C, na horách 21 až 24 °C. Vítr bude mírný jihozápadní o síle 2 až 6 m/s.

Na sobotu meteorologové hlásí spíše jasno až polojasno, během dne od západu postupné přibývání oblačnosti. Na většině území regionu hrozí navíc také přeháňky a bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 26 až 29 °C. Mírný jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na západní až severozápadní. V průběhu bouřek pak značně zesílí.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>