Podnapilého seniora, kterému přestaly fungovat nohy, poslali záchranáři na záchytku. Muž nakonec skončil na neurologii

V pondělí odpoledne zasahovali plzeňští městští strážníci a záchranáři u muže, který měl klečet na zemi poblíž Tyršova mostu. Když strážníci muže podrobili dechové zkoušce, vyšlo najevo, že v dechu má jedno promile alkoholu. Dvaasedmdesátiletý muž však strážníkům a záchranářům tvrdil, že občas mu nohy vypoví službu. Záchranáři tak rozhodli o jeho převozu na záchytku. Tamní službukonající lékař však vzápětí rozhodl o transportu muže do nemocnice na neurologii.

sanitka a nosítka, zdroj - webFoto: Ilustrační, zdroj: web

„V pondělí odpoledne upoutal pozornost hlídky městské policie muž klečící u autobusové zastávky před Tyršovým mostem. Muž působil zmateně a byl z něj cítit alkohol. Jeho požití ostatně muž i potvrdil slovy, že na své zahradě na Výsluní vypil nějaký alkohol. Vzhledem k tomu, že se na místo současně dostavila i záchranná služba, položil dotaz na zdravotní stav muže zasahující záchranář. 72letý muž setřelým hlasem odpověděl, že se jen nemůže postavit na nohy, což se mu občas stává. Po provedení orientační dechové zkoušky na alkohol, která ukázala 1 promile, doporučil záchranář umístit muže na záchytnou stanici, kde následně rozhodli o jeho převozu na neurologické oddělení FN na Lochotíně,“  popsala situaci na místě události Dana Krausová z městské policie.

Podle Martina Brejchy, mluvčího krajské záchranné služby, měl dotyčný muž alkoholovou ebrietu. Jelikož nebyl zraněn ani netrpěl žádným onemocněním, rozhodl záchranář, jenž na místě zasahoval, že muž patří na záchytnou stanici.

„My jsme na místě zasahovali, byli jsme tam voláni a asistovala nám policie. Volající nebyl na místě – zavolal a utekl. Dotyčný muž nejevil žádné známky jiného onemocnění nebo úrazu, a protože nadýchal policii, byl odvezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde byl předán,“  doplnil k zásahu Martin Brejcha.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat