Podvodníci obtěžují na silnicích řidiče. Mnohdy skáčou do cesty a chtějí, abyste jim zastavili

V posledních několika dnech se objevili na českých silnicích opět rumunští a turečtí podvodníci, kteří podél krajnic staví projíždějící vozidla s historkou, že nemají peníze. Přitom však jsou tito podvodníci natolik drzí, že klidně řidiče napadnou a okradou. V lepším případě se pak snaží řidičům, kteří jim zastaví, vnutit k prodeji jakési šperky. Ve skutečnosti se však jedná o bezcenný artikl z mosazi!

pokoutní prodejci, mpmladáboleslavFoto: Ilustrační – gang podvodníků chycený městskou policií, zdroj: MP Mladá Boleslav

Poslední případ byl zaznamenán také z našeho regionu, konkrétně z Domažlicka, kde tito podvodníci řádili v luxusním BMW, které mělo zahraniční poznávací značku. Na silnici vedoucí z Plzně do Domažlic stavěla skupina těchto rumunských podvodníků v oblecích projíždějící vozidla.

Pokud jim jakýkoliv řidič v dobré víře zastaví, doslova celý rodinný gang z jejich vozu rázem vystoupí a okamžitě se vrhne na vozidlo tohoto řidiče s tím, že potřebují peníze, neboť jim došel benzín. Jindy používají tito podvodníci také historku, že jejich dítě je nemocné a potřebuje léky. Když vidí, že historky na řidiče nezabírají, vyndají prsteny a další rádoby zlaté šperky, které se snaží řidiči prodat. Z podobné situace pak není snadného východiska.

Policisté v této souvislosti proto radí, aby řidiči v žádném případě těmto lidem nezastavovali a naopak na výskyt těchto podvodníků reagovali oznámením na linku 158.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>