Policejní mluvčí rozjeli projekt, jehož cílem je upozornit mládež na rizika užívání drog

Policejní mluvčí v Plzeňském kraji rozjeli preventivní projekt, jehož cílem je navštívit školy a upozornit žáky na úskalí užívání drog a návykových látek. Projekt s názvem Nestrkáme hlavu do písku, již přinesl první výsledky. Tento týden policisté navštívili již několik škol na Domažlicku, kde besedovali se žáky o tomto negativním fenoménu dnešní doby.

policisté při besedách se žáky 8 a 9 tříd, zdroj - policie.czFoto: Beseda policistů v rámci projektu Nestrkáme hlavu do písku, zdroj: Policie ČR

„Mluvčí a policejní psovodi policie Plzeňského kraje rozjeli nový preventivní projekt s názvem Nestrkáme hlavu do písku. Tento projekt vznikl na základě získaných poznatků týkajících se drogové problematiky a je zaměřen na žáky osmých a devátých tříd. Cílem projektu je seznámit žáky s negativními dopady drog na člověka, zvýšit právní vědomí mladistvých a seznámit mládež s činností policie v boji proti drogové kriminalitě,“  sdělila k samotnému projektu mluvčí policistů Dagmar Brožová. Při besedách policisté hovoří o drogách, jejich dělení a také účincích na lidský organismus.

„Další blok je věnován právním předpisům týkajících se omamných a psychotropních látek. Poslední část besedy je věnována práci psovoda a jeho čtyřnohého pomocníka. Žáci se tak dozví informace o výcviku služebních psů a zhlédnou i ukázku vyhledávání drog. Tento týden proběhly besedy i na Domažlicku. Žákům osmých a devátých tříd základních škol v Klenčí pod Čerchovem a v Blížejově, jejich učitelům i zúčastněným policistům se besedy velmi líbily a všichni se shodli na tom, že mají velký přínos pro prevenci a znalost drogové problematiky,“  doplnila Brožová.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>