Policie uzavřela hranice. Na místě hlídkují policisté!

Dnes kolem třinácté hodiny došlo k obsazení několika hraničních přechodů policejními hlídkami. Situace se týká zejména bývalých hraničních přechodů s Německem. Jedná se o gigantické taktické cvičení, jehož cílem je zamezit vstupu nežádoucích osob na území České republiky.

poliejní konstroly, zdroj - policie.czFoto: Ilustrační, policie.cz

Jedním z přechodů, kterých se uzavírka týká, je také Rozvadov. Tam po třinácté hodině byla zhruba desítka policejních vozů a připravoval se zátaras příjezdových cest do republiky. Podobná situace je však také na několika dalších přechodech. Podle našich zjištění jde o rozsáhlé cvičení cizinecké policie.

„Plán cvičení předpokládá kromě nasazení sil a prostředků Policie ČR na státních hranicích také se zřízením a zprovozněním „registračního místa“ v lokalitě, kde je na území sousedního státu provozováno pobytové středisko pro žadatele o azyl. Cílem cvičení je ověřit připravenost Policie ČR na rozhodnutí ministra vnitra o znovuzavedení kontrol na státních hranicích s Německem v souladu s nedávno novelizovaným zákonem o ochraně státních hranic ČR. Tato situace by s největší pravděpodobností v praxi reálně předcházela rozhodnutí vlády a Policie ČR by ji musela zvládnout za pomoci pouze vlastních sil a prostředků, bez součinnosti Armády ČR a Celní správy. Dalším cílem cvičení je ověřit funkčnost typového plánu pro zřízení registračního místa, zmapovat jeho kritická místa a otestovat v reálných podmínkách registrační informační systém, jehož účelem je zaregistrovat základní osobní údaje cizince a úkony, které s ním byly v rámci registračního místa provedeny,“  upřesnila k tomuto gigantickému cvičení Kateřina Rendlová z tiskového odboru cizinecké policie.

Cvičení, do kterého se zapojí téměř 330 policistů, by nemělo zásadním způsobem omezit silniční ani železniční dopravu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat