Policie uzavřela hranice. Na místě hlídkují policisté!

Dnes kolem třinácté hodiny došlo k obsazení několika hraničních přechodů policejními hlídkami. Situace se týká zejména bývalých hraničních přechodů s Německem. Jedná se o gigantické taktické cvičení, jehož cílem je zamezit vstupu nežádoucích osob na území České republiky.

poliejní konstroly, zdroj - policie.czFoto: Ilustrační, policie.cz

Jedním z přechodů, kterých se uzavírka týká, je také Rozvadov. Tam po třinácté hodině byla zhruba desítka policejních vozů a připravoval se zátaras příjezdových cest do republiky. Podobná situace je však také na několika dalších přechodech. Podle našich zjištění jde o rozsáhlé cvičení cizinecké policie.

„Plán cvičení předpokládá kromě nasazení sil a prostředků Policie ČR na státních hranicích také se zřízením a zprovozněním „registračního místa“ v lokalitě, kde je na území sousedního státu provozováno pobytové středisko pro žadatele o azyl. Cílem cvičení je ověřit připravenost Policie ČR na rozhodnutí ministra vnitra o znovuzavedení kontrol na státních hranicích s Německem v souladu s nedávno novelizovaným zákonem o ochraně státních hranic ČR. Tato situace by s největší pravděpodobností v praxi reálně předcházela rozhodnutí vlády a Policie ČR by ji musela zvládnout za pomoci pouze vlastních sil a prostředků, bez součinnosti Armády ČR a Celní správy. Dalším cílem cvičení je ověřit funkčnost typového plánu pro zřízení registračního místa, zmapovat jeho kritická místa a otestovat v reálných podmínkách registrační informační systém, jehož účelem je zaregistrovat základní osobní údaje cizince a úkony, které s ním byly v rámci registračního místa provedeny,“  upřesnila k tomuto gigantickému cvičení Kateřina Rendlová z tiskového odboru cizinecké policie.

Cvičení, do kterého se zapojí téměř 330 policistů, by nemělo zásadním způsobem omezit silniční ani železniční dopravu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>