Policista mimo službu lapil dvojici zlodějů. Ti utíkali po chodníku i s kořistí!

Klatovští policisté mohou být právem hrdí na jednoho ze svých kolegů, který se zachoval skutečně ukázkově. Když projížděl městem, všiml si, že po chodníku utíká jakýsi muž s taškou a za ním žena, která na něj křičela, že je zloděj. Policista na nic nečekal a zaparkoval své osobní auto, poté začal prchajícího ´lumpa´ pronásledovat. Po krátké chvíli se mu povedlo muže dostihnout a zadržet. Jak se ukázalo, jednalo se o recidivistu a ostříleného zloděje, který už byl za podobné jednání souzen.

pouta, mpplzenFoto: Ilustrační, Policie ČR

„V neděli 18. prosince letošního roku kolem čtrnácté hodiny v obchodě na ulici Domažlické muž a žena odcizili různé zboží a z místa utekli. Místem u kruhového objezdu v uvedenou dobu projížděl ve svém osobním volnu policista s osobním vozidlem a viděl utíkajícího muže, za kterým běžela žena. Policista zaparkoval vozidlo a zeptal se běžící ženy, co se stalo. Dozvěděl se, že pachatel kradl zboží v obchodě. Policista běžel za podezřelým, který na druhé straně komunikace odhodil tašku s odcizenými věcmi pod zaparkované osobní vozidlo, oběhl objekt a vracel se zpět na parkoviště u obchodních domů. Policista podezřelého omezil na osobní svobodě, muž začal křičet a přiběhla i spolupachatelka. Policista přivolal hlídku policistů z obvodního oddělení, kteří muže i ženu zadrželi a převezli na oddělení,“  upřesnila k zadržení dvojice protřelých zlodějů policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Ve zkráceném přípravném řízení si dvaatřicetiletá žena a třiadvacetiletý muž z Příbramska převzali od policistů sdělení podezření z přečinu krádeže spáchaného formou spolupachatelství.

„Policisté zjistili, že muž byl v posledních třech letech za trestný čin krádež odsouzen podle rozsudku Okresního soudu v Příbrami. Po provedení neodkladných úkonů byli oba propuštěni. Odcizením zboží vznikla poškozené firmě škoda za 5 569 Kč,“  doplnila Ladmanová.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat