Policisté chytili opilého a zfetovaného řidiče. Ten navíc neměl ani řidičský průkaz!

České silnice se v posledních letech stávají doslova nebezpečným místem, kde lze narazit na nejednoho nebezpečného řidiče. Koneckonců poslední případ z Klatovska to ilustruje dokonale. Policistům se tam podařilo zadržet během jediného dne dva řidiče, kteří neměli za volantem co pohledávat. 

poliejní konstroly, zdroj - policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: Policie ČR

„Po obci Běšiny jel řidič s nákladním vozidlem v úterý 23. května tohoto roku. Hlídkou policistů z dopravního inspektorátu byl devětatřicetiletý muž z Velharticka zastaven ve 12.40 hodin. Muž se podrobil dechové zkoušce a přístroj naměřil 0,74, opakovaně 0,79 promile alkoholu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz,“  sdělila mluvčí klatovských policistů Dana Ladmanová. Zdaleka se tak nejednalo o jediného hříšníka. Téhož dne policisté chytili ještě jednoho provinilce. Ten navíc neměl řidičské oprávnění.

„Hlídkou policistů z obvodního oddělení byl v Sušici na ulici Volšovské v úterý 23. května tohoto roku kontrolován řidič vozidla tovární značky Fiat Bravo. Policisté jej zastavili ve 22.20 hodin a jednadvacetiletý cizinec při kontrole nepředložil řidičský průkaz a přiznal, že nevlastní žádné řidičské oprávnění. Muž se podrobil testu, zda není ovlivněn omamnou nebo psychotropní látkou a tento byl pozitivní na konopí. Muž byl převezen do zdravotnického zařízení v Sušici a souhlasil s lékařským vyšetřením i odběrem biologického materiálu,“  doplnila mluvčí. Oba muži jsou podezřelí ze spáchání přestupků, které budou předány správnímu orgánu.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>