Policisté chytili zloděje přímo v domě. Recidivista se schovával mezi trámy na půdě!

Doslova pěkný úlovek si připsali na vrub plzeňští policisté. Ti byli povoláni do jednoho z domů, kam je přivolali tamní nájemníci poté, co zaslechli hluk uvnitř tohoto objektu. Když policisté přijeli na udané místo a dům prohledali, objevili zloděje, který se schovával na půdě mezi trámy. Jak se vzápětí ukázalo, osmadvacetiletý ´kriminálník´ stihl dům prohledat a něco tam ukrást.

zloděj a vloupání, policie.czFoto: Ilustrační, zdroj: policie.cz

„Nemilé překvapení přichystali plzeňští policisté 28letému recidivistovi z Rokycan. Ten v brzkých ranních hodinách využil toho, že obyvatelé jednoho z bytových domů v centru Plzně neuzamkli vchodové dveře do nemovitosti, a do domu vstoupil. Následně ve druhém patře objektu vyrazil vstupní dveře do jednoho z bytů, který slouží jako ordinace psychoterapie, byt prohledal a odtud odnesl notebook, krabičku s řetízkem, sáček s vonnou směsí, devět kusů klíčů a dvě stě korun v hotovosti. Protože se s lupem nespokojil, vystoupal do třetího patra domu, kde vyrazil vstupní dveře do soukromého bytu. Ten stačil pouze prohledat, neboť byl ve svém počínání vyrušen ostatními obyvateli domu, kteří zaslechli hluk,“  popsala řádění zloděje policejní mluvčí Hana Štefflová. Před přivolanou policejní hlídkou se zloděj schoval mezi trámy pod střechou domu.

„Ve své skrýši však byl zakrátko vypátrán. Na policejní služebně si pak vyslechl obvinění hned ze třech trestných činů, a sice přečinu krádež, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Protože se jednalo o majetkového recidivistu, podali policisté v rámci trestního řízení podnět k návrhu na vzetí do vazby. Ten byl akceptován jak státním zástupcem, tak i soudem,“  doplnila mluvčí.

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>